27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

PTT İşlemleri Şubeye Gitmeden Gerçekleştiriliyor

PTT İşlemleri Şubeye Gitmeden Gerçekleştiriliyor

Ekonomi

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu PTT’nin koronavirüs salgını konusunda verdiği hizmetlerle ilgili açıklamalar yaptı.

Bakan bu açıklamalarda önlem amacıyla PTT şubeleri üzerinden yapılan işlemlerin şubeye gitmeden de yapılmasını sağladıklarını belirtti. Bunun için ptt personelinin canla başla çalıştıklarını ve insanların toplu alanlardan uzak durmalarını sağlamayı amaçladıklarını anlattı. Bu amaçla da kişilerin maaşlarını evlerine kadar götürdüklerini belirtti.

PTT Tarafından 4 Milyon Aileye Ödeme Yapıldı

Bakan açıklamalarında devletin yaşlıların ve emeklilerin maaşlarını evlerinde alabilmeleri için hizmet verme kararı almaya başlamasıyla PTT’nin çalışmalarına başladığını anlattı. Bu çalışmalar doğrultusunda da yaklaşık 4 milyon ailenin maaşlarını evlerinde ellerine teslim ettiklerini söyledi. Ayrıca maaşlarla birlikte 8 milyon işlemin PTT tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Maskeler Dağıtılmaya Başlandı

Ulaştırma bakanı açıklamalarında devlet tarafından dağıtılması kararlaştırılan ücretsiz maskelere de değindi. Maskelerin titiz bir şekilde hazırlanarak paketlendiğini ve ücretsiz maske almak için talepte bulunan kişilere ptt ekipleri tarafından dağıtılmaya başlandığı belirtti. Yaptıkları maske dağıtımları için kişilerden hiçbir ücret istemediklerini de bir daha vurguladı.

İlginizi Çekebilir