21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Otomobil Devlerinden Corona Virüs Desteği Geliyor

Otomobil Devlerinden Corona Virüs Desteği Geliyor

Ekonomi

Corona virüs aylardır tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. ABD’de de hastalıktan ölenlerin sayısı 300’ü geçmiş durumda.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Trump’ın Twitter üzerinden yaptığı son açıklamada belirttiğine göre otomobil devlerinden bazıları da elini taşın altına koyacak. Trump tarafından atılan tweet’te Tesla, General Motors ve Ford adındaki dev firmalar corona virüs için vantilatör üretimi yapacak. Üç dev firmanın hastalığın tedavisinde kullanılmakta olan diğer elektronik ekipmanları da üreteceği belirtiliyor.

Tıbbi Malzeme Üretecekler

Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre üç şirket özellikle çok ihtiyaç duyulan vantilatörlerin üretimini yapacak. Trump attığı tweet’te Tesla, General Motors ve Ford’un üretime başlayacağını duyurdu. Trump geçtiğimiz günlerde sarayda yapılan toplantının ardından tıbbi ihtiyaçların bazı şirketler tarafından üretileceğini söylemiş ancak firmaların ismini açıklamamıştı.

Ölü Sayısı Hızla Artıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsün aşısı hala bulunamazken virüsün ABD’yi de hızlı bir şekilde etkilediği görülüyor. ABD’de ölü sayısı 340, hasta sayısıysa 26.747 olarak açıklandı. Uzmanlara göre devletin tıbbi ekipmanları da yeterli değil.

İlginizi Çekebilir