28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Öğrenim Kredisi 550 TL'ye Çıkıyor

Öğrenim Kredisi 550 TL'ye Çıkıyor

Ekonomi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca üniversite öğrencisine sevindirici bir haber verdi. Erdoğan, "Lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu, yüzde 10 artış ile 500 TL'den 550 TL'ye çıkıyor" diyerek müjde verdi.

AK Parti grup toplantısında partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. Lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu yüzde 10 artışla 500 liradan 550 liraya çıkıyor" dedi.

Grup toplantısında yurt içi ve yurt dışı bir takım olaylara değinen Cumhur başkanı Erdoğan; "Bugün bile ellerine imkan geçse Ak Parti'yi yerle yeksan etmek isteyeceklerinden hiç şüpheniz olmasın. Vesayet güçleri ülkeyi yönetmemizi engellemeye çalışmasının yanında bir sembol olarak gördükleri cumhurbaşkanlığını da bize seçtirmek istemediler. Bunu milletimizi hakem tutarak seçtik. 2013'ten bu yana giderek artan saldırganlık sürecini yaşadık. Gezi olaylarında sokaklarda terör estirildi. Baktılar ki AK Parti'yi ne sandıkta ne sahada yenemeyecekler bu kez doğrudan silaha başvurdular. 15 Temmuz darbe girişiminin milletimizce durdurulması tarihe geçmiştir.

Yurt içinde ve yurt dışında ülkemize doğru yöneltilmiş bir silah varsa bunun arkasında kim olursa olsun bakmadan üzerine gittik ve imha ettik ediyoruz" dedi.

Ayrıca konuşmasının bir bölümünde üniversite öğrencilerine bir müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. Lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu yüzde 10 artışla 550 liraya çıkıyor. Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak" şeklindeki açıklamasıyla üniversite öğrencilerine müjdeyi verdi.

İlginizi Çekebilir