20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Motorinde 27 Kuruşluk İndirim

Motorinde 27 Kuruşluk İndirim

Ekonomi

Son dakika gelişmesi ile dün benzine yapılan 25 kuruşluk indirimden sonra gözler motorine çevrildi. Açıklanan bilgilere göre bu geceden itibaren motorine de 27 kuruşluk bir indirim yapıldı. İndirim miktarının pompalara da yansıması bekleniyor.

Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle akaryakıtta yeni indirim açıklamaları ardı ardına geldi. Öncelikle benzine yapılan 25 kuruşluk indirimin ardından bugünden itibaren motorin fiyatında da 27 kuruşluk bir indirime gidileceği açıklandı.

Motorin Satış Fiyatı

Motorine yapılan indirimin ardından iller bazında motorinin litre fiyatları da belirlenmiş oldu. Yapılan indirimle birlikte Ankara ilinde motorin satış fiyatı 5,75 liradan 5,48 liraya düşecek. İstanbul'da 5,65'den satılan motorin indirimden sonra 5,38 liradan satışa sunulacak. İzmir'de ise indirim öncesi litre bazında satış fiyatı 5,77 olan motorinin yeni satış fiyatı 5,50 lira olarak belirlenecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)'ten Açıklama

EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre dün itibari ile benzine yapılan 25 kuruşluk indirimden sonra gözler motorine çevrildi. 19 Mart itibariyle geçerli olacak şekilde motorinde de 27 kuruşluk pompa fiyatlarına yansıyan bir indirim gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilir