28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

LPG Artık İndirimli Olarak Verilecek

LPG Artık İndirimli Olarak Verilecek

Ekonomi

Yakıtlarla alakalı olarak yapılan indirimlerin yapılması kadar pompa fiyatlarına yansıması da oldukça önem taşıyor. Çünkü açıklanan indirimin yansımaması tüketicinin indirime sevinmesini engelleyen en önemli nedenlerden bir tanesi oluyor. Dün EPGİS tarafından yapılan bir açıklama indirim konusunda gözlerin pompaya çevrilmesine neden oldu.

Sosyal Medya Duyurusu

Dün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama ile birlikte gece yarısından itibaren LPG'de 7 kuruş indirim yapılacağı bilgisi geldi. Bu bilginin ardından pompaya yansıyıp yansımayacağı konusunda bilgi beklenirken yansımanın olacağı da kesinleşti. Bu sayede gece yarısı itibarıyla LPG alanların litre başına 7 kuruş daha indirimli alması sağlanmış oldu.

ÖTV Düzenlemesi

Bu konuda yapılan indirimlerin pompaya yansımamasına neden olarak ÖTV sebep gösteriliyordu. ÖTV ile alakalı olarak yapılan düzenlemeler sonucunda artık daha sık şekilde pompaya yansıyan indirimlerin olması da mümkün hale geliyor. Bu durum kullanıcıların son derece mutlu olmasına neden oldu. Pompa fiyatı ile birlikte Ankara'da 3.79 dan alıcı bulmaya başlayan LPG fiyatı güncelleniyor.

İlginizi Çekebilir