28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Litecoin Piyasasında Gerginlik Tırmanıyor

Litecoin Piyasasında Gerginlik Tırmanıyor

Ekonomi

Finans sektörünün en parlak alternatifi olarak görülen dijital paralar altın ve döviz piyasasına göre daha hareketli. Merkezi bir garantörlük sunmadığı için bazı uzmanlara göre sanal para piyasası yüzyılın en başarılı yatırım alternatifi. Peki Litecoin fiyatları yükselir mi? Litecoin ne kadar? Detaylı analiz bilgileri haberin detaylarında.

Toplamda 232.43 Milyar dolarlık küresel bir pazara dönüşen sanal para dünyası sadece son bir gün boyunca 141.45 Milyar Amerikan Doları işlem hacmine ulaştı. 232.43 Milyar dolar tutarındaki piyasanın yüzde 65.40'si sadece bitcoine ait.

Uluslar arası piyasanın yanı sıra ülkemizde de yatırımcı bulan Litecoin güncel rakamlara bakıldığında 54.27 Amerikan Doları civarından talep görüyor. Litecoin geçtiğimiz 24 saat içinde yüzde 11.46 değer farkı kaydetti.

Quant Son 24 Saat İçinde Yatırımcısını Üzdü

Dijital para piyasasının geçtiğimiz hafta içinde şampiyonları ICON, Loopring ve Nexo oldu. sanal para yatırımcılarının hepsinin yüzünün güldüğünü söylemek zor. Binance USD, USD Coin ve Paxos Standard en çok hayal kırıklığı yaratan kripto para birimleri oldu. Bitcoin, Ethereum ve XRP kripto para piyasasının en yüksek hacimli birimleri. Sadece bu üç para birimi sanal para piyasasının yüzde 79.66 tutarındaki kısmına tekabül ediyor.

en son fiyatlara göre 8324.32 dolar üstünden işlem gören bitcoin son 24 saat boyunca 38.64 Milyar doların üstünde işlem gördü. BTC güncel piyasa değeri 152.01 Milyar Amerikan Doları seviyesinde.
Ethereum ise son rakamlara bakıldığında 215.75 dolar civarında tutundu. Ethereum bir günlük zaman diliminde 20.85 Milyar dolar alınıp satıldı..
Ripple 0.21 üzerinden talep görüyor.

Kripto para dünyası hararetli bir zeminde gerçekleşiyor. Kurlardaki trendi takip etmek zor.

 


Bunlara da Bakabilirsiniz:

 

İlginizi Çekebilir