01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Koronovirüs'ün Finansal Etkileri Başlıyor

Koronovirüs'ün Finansal Etkileri Başlıyor

Ekonomi

Çin'de ortaya çıkan ve her geçen gün daha da geniş bir alana yayılmaya devam eden virüsle alakalı olarak alınan önemler arasında en çok uçuşlar yer aldı. Havalimlarında çok fazla insanın olması ve virüsün taşınması gibi ihtimallerden dolayı önce birkaç firma ile başlayan sonrasında devam eden bir uçuş iptali sürecine gidildi. Bu durumun ilk aşamada olumsuz bir sonuç doğuracağı düşünülmemesine karşılık havayolu şirketlerinden sinyaller gelmeye başladı.

İngiliz Flybe İflası

Bir süredir mali olarak zorda olan İngiliz Flybe firması Çin ile olan uçuşlarının tamamını durdurmak zorunda kaldı. Alınan önlemler karşısında herhangi bir itiraz şansı olmaması ve özel önlem kapsamında değerlendirilmesi sonucunda şirketten resmi bir açıklama geldi. Çin'e gitmek için havalimanına gelecek olan yolcuların gelmemesi gerektiği ve alınan biletlerle alakalı şuan herhangi bir işlem yapılamayacağı duyuruldu.

Virüsün Yansımaları

Hastalıkla alakalı ülke ve vaka sayısı artmaya devam ederken iptal edilen uçuşlar havayollarında krizlere neden olmaya fazlasıyla devam edecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir