06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Koronavirüsü Ekonomiyi Önemli Derecede Etkiliyor

Koronavirüsü Ekonomiyi Önemli Derecede Etkiliyor

Ekonomi

Çin'in Vuhan kentinde 12 Aralık 2019'da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını birçok ülkeyi alarma geçirmişti. Türkiye de dâhil birçok ülke mahsur kalan vatandaşlarını tahliye etti. Dünya Sağlık Örgütü "acil durum" ilan etmişti.

Ülke Ekonomisi Önemli Derecede Etkilenecek

İtalya başbakanı Giuseppe Conta korkutan açıklamasında koronavirüs vakalarının ülke ekonomisini önemli derecede sarsacağını belirtti. Conta özellikle ülkenin sanayisinin geliştiği Lombardiyo ve Veneto bölgelerinde ekonominin olumsuz etkileneciğini belirtti. Bu açıklama ekonomik anlamda endişelerin artmasına sebep oldu. İtalya'da şimdiye kadar 200 koronavirüs vakası olmuşken, bu durumdan 7 kişi hayatını kaybetti.

Çin'de ortaya çıkan bu virüs şu ana kadar 30 'dan fazla ülkeye yayıldı. Bütün dünyada paniğe sebep olan bu ölümcül virüs yüzünden, son verilere göre 2 bin 264 kişi hayatını kaybetti. Toplam 76 bin 288 kişiye koronavirüs bulaşmıştır. Bunlardan 11 bin 477 sinin durumu ciddidir.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu 13 Şubat'ta yaptığı açıklamada Kovid -19' un kuluçka döneminin 24 güne yükselebileceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir