19
Sal, Eki
25 Yeni Haber

Koronavirüs'e 73 milyar TL Destek Paketi

Koronavirüs'e 73 milyar TL Destek Paketi

Ekonomi

Dünya Bankası Grubu, tüm dünyada hızla yayılan ve etkilerini gösteren koronavirüs salgınının hem tıbbi hem de ekonomik etkileriyle mücadelede bulunan ülkelere yardım amaçlı 73 milyar TL yani 12 milyar dolarlık bir başlangıç paketi sunacağını açıkladı.

Başlangıç Paketi

Koronavirüs salgınının ekonomik ve tıbbi etkileri ile mücadelede bulunan ülkelere yardımda bulunmak üzere Dünya Bankası çalışma başlattı. Bu çalışma için belirlenen başlangıç paketinin 73 milyar TL yani 12 milyar dolar olacağı belirtildi.

Banka tarafından yapılan açıklamada, bahse konu finansmanın üye ülkelerin Koronavirüs salgınına karşı etkili bir şekilde yanıt verebilmeleri ve salgın nedeni ile oluşabilecek dramatik etkilerin hafifletilebilmesi amaçlı planlandığı bildirildi.

Salgının Etkilerini Azaltmak İçin

Dünya Bankasının, sağlık sistemlerini güçlendirebilmeleri amacı ile gelişmekte olan ülkelere yardımda bulunacağı ve salgın nedeniyle ortaya çıkan ekonomik etkilerin azaltılmasına destek olunacağı belirtildi. 60'dan daha fazla ülkeye yayılan Koronavirüsün etkilerine yönelik mücadele için Dünya Bankası acil destek amaçlı bu başlangıç paketini kullanıma açacak.

İlginizi Çekebilir