24
Cts, Tem
22 Yeni Haber

Korona Virüs Sebebiyle Satışları Yükseldi

Korona Virüs Sebebiyle Satışları Yükseldi

Ekonomi

Elazığ ilimizde kolonya üretimi yapan bir esnaf korona virüsü sonrası satışlarının arttığını belirtti. Önceden günlük 150 kolonya sattığını söyleyen esnaf şimdi günlük 2 bin litre satış yaptığını ve yoğun talebe yetişmekte güçlük çektiğini belirtti.

Yoğun Talep

Güven Buldaç baba mesleği kolonya üreticiliği işini 30 metrekarelik dükkanında yapıyor. Çin'de ortaya çıkan ve Türkiye'yi de etkisi altına alan korona virüs salgını öncesinde günlük 150 litre satış yaptığını söyleyen Buldaç salgının gelmesiyle birlikte oluşan yoğun talebe yetişemiyor. Gece gündüz mesai yaptığını söyleyen Buldaç şu anda günlük 2 ton kolonya satışı yaparak yoğun talebe yetişmeye çalışıyor. Kendi üretimi kolonyayı litresi 30 TL olarak satan Buldaç, fiyat artışının nedenini ise alkol bulma sıkıntısından kaynaklandığını açıkladı.

İlk Defa Yaşıyorum

Genellikle bayram öncesi satışlarının arttığını söyleyen Buldaç, böyle bir durumu daha önce yaşamadığını ifade etti. Kolonyanın virüse karşı etkili olduğu açıklamasından sonra satışların arttığını ve stokların tükendiğini belirtti. Fiyat sıkıntısının satışlardan değil alkol bulamamaktan olduğunu söyledi. Çin, İran ve İtalya dünyadaki tüm alkolü alınca ülkemizde alkol bulamaz hale geldik ve dolayısıyla elimizdeki stokları kullandık diye ekledi. Son zamanlarda alkol ve boş şişe sıkıntısı yaşandığını söyledi. Korona virüsü için en etkili olan kolonya ise 80 derece olan diye de konuşmasına ekledi. Ayrıca müşterilerden birisi de tedbir olarak kolonya aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilir