28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Kanal İstanbul Projesi İhaleye Açılıyor

Kanal İstanbul Projesi İhaleye Açılıyor

Ekonomi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Kanal İstanbul Projesinin kısa süre içinde ihaleye açılacağının müjdesini verdi.

Her türlü etüt çalışmasının tamamlandığı projeyle İstanbul Boğazı üzerindeki yükün hafifletilmesi amaçlanıyor. Kanal İstanbul projesiyle ülkeye yeni bir değer kazandırma konusunda kararlı görünen Cumhurbaşkanı, ihalenin kısa süre sonra açılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Kuzey Marmara Otoyol Açılışında Konuştu

Kuzey Marmara Otoyolunun yeni etabı dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Yaptığı konuşmada Kanal İstanbul projesine de değinen Erdoğan, 11 farklı üniversiteden 200'ü aşkın bilim insanının bölgede inceleme yaptığının altını çizdi.

Türkiye'nin Stratejik Gücü Artacak!

Tüm katkıları tek tek detaylandırılan Kanal İstanbul projesi, Türkiye'nin stratejik gücünü artıracak. Milletin ne istediğine odaklanan hizmetlere büyük bir kararlılıkla devam ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, boğazın yükünü hafifletecek olan projenin katma değerleri üzerinde açıklayıcı bilgiler paylaştı.

Bölgenin değer kazanmasında büyük etkisi olacak projeyle ilgili görüşlerini bildiren bilim insanları, yakın zamanda açılacak olan ihalenin kontrollerinin sağlanmasında da tedbiri elden bırakmayacak.

İlginizi Çekebilir