19
Sal, Eki
25 Yeni Haber

Kamu İşçilerine Tediye Ödemesinde Tarih Belli Oldu

Kamu İşçilerine Tediye Ödemesinde Tarih Belli Oldu

Ekonomi

2019 yılında kamu işçilerine ödenen ikramiyelerin sonuncusu (tediye ödemesi), 13 Aralık 2019'da toplamda 500 Bin kamu işçisine ödenmek sureti ile son bulacak. Bu ödemeler ile birlikte 2019'da işçilerin tediye ikramiye hak ediş ödemeleri tamamlanmış olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzası Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile işleme koyulan ve resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe giren karar için, 13 Aralık 2019 tarihi bekleniyor. Haftanın son günü olan Cuma günü, yaklaşık 500 Bin kamu işçisine gerçekleştirilecek olan ödemeler, kişilerin aylık gelirleri doğrultusunda değişkenlik gösterecek.

Tediye ödemeleri ile birlikte yıl boyunca aldıkları maaşlara ilave olarak yapılan 52 günlük brüt ikramiye ödemesi son buluyor. Yeni yılda belirlenen maaşlar ile birlikte, tediye rakamları da değişmiş olacak. Bu yıl 52 günlük hak edişleri kapsamında daha önce işçilere 3 defa tediye ödemesi yapıldı ve 39 günlük brüt kazançları işçilerin hesaplarına geçti. Kalan 13 gün için ise 13 Aralık 2019 beklenecek.

En Düşük ve En Yüksek Kazananlar Belli Oldu

Tediye ödemeleri, işçilerin net kazançlarını artırmak adına uygulanan yöntemlerden biri. Kamu işçileri için alınan karar doğrultusunda asgari ücretli bir kamu çalışanı ile tavan ücretli bir kamu çalışanı farklı oluyor. Yapılacak son ödeme ile birlikte 2019 yılı en düşük net gelir ortalaması 2.981 TL iken, en yüksek kamu işçi net geliri ise 4.079 TL olarak gerçekleşecek.

İlginizi Çekebilir