28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

İstanbul 'da Suya %20 Zam Geliyor

İstanbul 'da Suya %20 Zam Geliyor

Ekonomi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sözcüsü Murat Ongun yaptığı açıklamada, 1 Aralık tarihinde itibaren suya yüzde 20 oranında zam yapılacağını açıkladı.

Ongun yaptığı açıklamada; "Kimyasal madde giderlerinin aşırı miktarlarda yükselmesi, doğalgaza ve elektriğe gelen olağanüstü zamlar ile birlikte eski yatırım projelerinin hala devam ediyor olması sebebiyle su fiyatları artacak" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren su fiyatlarına yapılacak olan yüzde 20 zam konusunda yapılan eleştirilere cevap verdi. Ongun yapılan zammın sebebini, kimyasal madde giderlerindeki aşırı yükseliş ve doğalgaz ile elektriğe yapılan olağanüstü zamlar olarak belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'ne ait kuruluşlarından İSKİ 'nin aldığı kararla genel kurula sunmak üzere hazırladığı bütçe kitapçığına göre 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren su fiyatlarına yüzde 20 oranında zam yapılacak. İstanbullular ise bu zam haberine tepki gösterdi. Bu tepkilere ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi sözcüsü olan Murat Ongun Twitter hesabından yaptığı açıklama ile cevap verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, gelen tepkilere yönelik yaptığı açıklamada; İSKİ, 2020 yılı su fiyatlarında, kimyasal madde giderlerinin enflasyon nedeniyle aşırı miktarda yükselmesi; doğalgaza ve elektiriğe yapılan olağanüstü zamlar; çevre ve atık su ile ilgili eskiden beri yapılan yatırım projelerinin hala devam etmesi yüzünden su fiyatlarını artırmak zorunda kaldıklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir