27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

İşkur Personel Alımı İlanları

İşkur Personel Alımı İlanları

Ekonomi

Gelen haberlere göre gireceğimiz Kasım ayında çok sayıda personel alımı gerçekleşecek. Bu personel alımlarının ay sonuna kadar 51 bin olması beklenirken yapılacak alımların Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılacağı öğrenildi.

Kamuya Özel Alımlar

İşkur aracılığıyla yapılacak alımlar arasında kamu alımlarının olacağı bilgisi de bulunuyor. Kasım ayı kamu alımlarının toplamda 21 bin olacağı bilgisi de bulunuyor. Ayrıca söz konusu bu alımların farklı meslek gruplarından olacağı da biliniyor.

İş arayışında olan kişilerin yapılacak olan alımlar hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla Türkiye İş Kurumu’nun resmi sayfasından inceleme yapmaları gerekiyor. Verilen ilanlardaki şartları taşıyan kişiler bu ilanlara alım zamanında başvurabiliyor.

Ayrıca kişiler yaşadıkları bölgelerde bulunan İşkur şubelerine giderek bilgi almanın sonunda başvuruyu İşkur çalışanları aracılığıyla yapabiliyor. kamu alımlarında engelli ya da hükümlü kişilerin başvurabileceği alımlarda bulunuyor.

Özel Sektör Alımları

Kasım ayında yapılacak olan personel alımları arasında kamu alımları dışında özel sektör alımları da yer alıyor. Özel sektörde çalışarak para kazanmak isteyenler bu sektörden verilen ilanlara başvuru yapabiliyor.

Ayrıca özel sektör ilanlarına engelli olan kişiler ve hükümlülerde başvuru yapabiliyor. Bunun için kişilerin engelli veya hükümlü alımlarını takip etmeleri yeterli oluyor. Bir ay boyunca personel alımı yapılacak meslek grupları arasında kasiyer, ön muhasebeci, beden işçisi, reyon görevlisi, büro memuru, satış danışmanı ve temizlik görevlisi gibi meslek grupları yer alıyor.

İlginizi Çekebilir