06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

IMF Korona Virüs Hakkında Konuştu

IMF Korona Virüs Hakkında Konuştu

Ekonomi

Uluslararası para fonu olan IMF'nin Strateji Politika ve İnceleme Bölümü Direktörü olan Martin Mühleisen koronaviürüs hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Mühleisen konuşmasında koranavirüsün küresel ekonomiyi etkileyeceği uyarısını yaptı. Uyarısının devamın da ise bu oluşmuş olan krizin kısa süreli olacağını ifade etti. IMF Strateji Politika ve İnceleme Bölümü Direktörü web sitesin de yazı yayınladı. Yazmış olduğu yazı da ise ekonomik şokun geçici olacağına dikkat çekti.

Kriz Karşısında Koordineli Hareket Edilmeli

Mühleisen yazısının devamın da ise şunlara yer verdi. Koronavirüsün etki yaptığı piyasalar da ki duruma koordineli bir şekil de hareket etmenin öneminden bahsetti. Hükümetler ve bankalar paraları belli seviyeler de tutmak için belli önlemler aldığına dikkat çeken Mühleisen atılmış olan bu adımların zamanla ihtiyacın üzerine çıkabileceğine değindi.

Gelen koronavirüs karşısında ki tutumunu ise ilginç bir şekilde bu şokun hazırlıklı olduğumuz bir dönem içerisin de olduğunu söyledi. Mali kurumların ise 2008 ile 2009 yılları arasında olan küresel kriz gibi daha dirençli olmasının gerektiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir