21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

İdari ve Adli Soruşturma Başlatıldı

İdari ve Adli Soruşturma Başlatıldı

Ekonomi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, üç kişiyi bıçaklayarak yaralayan Özel Halk Otobüsü şoförlüğü yapan kişiyle alakalı adli ve idari soruşturmanın başlatıldığı duyurusunu yaptı.

Sözcü Murat Ongun, Beşiktaş'ta ilk önce otobüs durağına giren ve sonra da kendisine tepki veren üç kişiyi bıçaklayarak yaralayan Özel Halk Otobüsü şoförü hakkında işlemlere başlandığını duyurdu.

Twitter Hesabından Açıklama

Ongun, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile, "Kağıthane ile Kabataş arasında sefer yapan Özel Halk Otobüsünün şoförü olan şahıs, güzergahı dışında bulunan bir durağa doğru otobüsü sürerek durakta ve otobüste bulunan 14 vatandaşımızı yaralamıştır.

Tedavileri devam eden vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz, durumlarını sürekli olarak takip etmekteyiz. Gözaltında bulunan Özel Halk Otobüsünün şoförü hakkında da adli ve idari soruşturmaya başlanmıştır" dedi

Olay Nasıl Gerçekleşmişti?

Beşiktaş Meydanı'nda bulunan bir otobüs durağına kullandığı otobüsle dalan şoför, durakta otobüs bekleyen 14 kişiyi yaraladı. Kaza sonrası elindeki bıçakla araçtan inen şoför, durakta bulunan bir kişiyi bıçakla yaraladı. Daha sonra Beşiktaş İskelesi üzerinden denize atlayan şoförü, polisler denizden çıkararak gözaltına aldı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri ise yaralılara ilk müdahaleleri yaparak ambulanslarla çevre hastanelere kaldırdı. Biri şoför tarafından bıçaklanan kişi ile birlikte ikisi ağır toplam 14 kişinin kaldırıldıkları hastanelerdeki tedavileri devam ediyor. Polisin ise olayla alakalı soruşturması genişleyerek sürüyor.

İlginizi Çekebilir