20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

İBB Metro İnşaatında Çalışan İşçiler İş Bıraktı

İBB Metro İnşaatında Çalışan İşçiler İş Bıraktı

Ekonomi

İstanbul'da, Kabataş- Beşiktaş- Mecidiyeköy metro hattı inşaatında çalışan işçiler, iş bıraktı. İşçiler, yüklenici firmadan maaşlarını alamadıklarını ve sürekli olarak oyalandıklarını söyleyerek, yüklenici firma önünde eylem yaptılar. İşçilerin iddiaları ve maaşların neden ödenmediği konusuna ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İşçiler 95 Gündür Maaş Alamıyorlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen, Kabataş- Beşiktaş- Mecidiyeköy metro hattında çalışan işçiler, iş bırakma eylemi yaptı. İşçiler, yaklaşık 95 gündür maaş alamadıkları gerekçesiyle, yüklenici firma önünde eylem yaparak, seslerini duyurmaya çalıştılar. Bununla beraber, işçilerin iş bırakma eylemi ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

İş Bırakma Eylemi 1 Haftadır Sürüyor

Kabataş- Beşiktaş- Mecidiyeköy metro hattında çalışan işçiler, yüklenici firmadan maaşlarını alamadıklarını söyleyerek iş bıraktılar. Yüklenici firma önünde eylem yapan işçiler adına konuşan, Gürkan Saygılı, 3 aydır maaş alamadıklarını ve Cuma gününden bu yana bir açıklama yapılmadığını söyledi.

Gürkan Saygılı, yerin 70 metre altında ve zor şartlarda çalıştıklarını belirterek, muhatap alınmadıklarını ifade etti. Ayrıca, şantiyelerde toplam 300 işçinin bulunduğunu söyleyerek, sadece kendi şantiyelerinde 200 işçi olduğunu belirtti.

Eyleme katılan bir işçi ise, Karabük'ten geldiğini ve 95 gündür maaş alamadığını söyleyerek, sürekli oyalanıyoruz, dedi. Firma adına bir yetkili, bir aylık maaşların ödeneceği sözünü verdi. Bunun üzerine, firma önünde toplanmış olan kalabalık dağıldı.

İlginizi Çekebilir