28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

İzmit Belediyesi “Askıda Fatura”Uygulaması İçin Harekete Geçti

İzmit Belediyesi “Askıda Fatura”Uygulaması İçin Harekete Geçti

Ekonomi

İzmit Belediyesi, “Askıda Fatura” hizmetini başlatmak için SEPAŞ ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğüne izin başvurusunda bulundu.

“Askıda Fatura”uygulamasını geçtiğimiz hafta İstanbul ve İzmir Belediyeleri hayata geçirmiş ve hayırseverlerden yoğun ilgi görmüştü.

Koronavirüs döneminde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik bir çok çalışma yürüten İzmit Belediyesi, “Askıda Fatura”uygulaması için başvuru yaptı.

İzmit Belediyesi, Askıda Fatura uygulaması ile mali olarak zorlanan ve faturalarını ödeyemeyen ailelere destek olmak istiyor.

Başvurudan Cevap Bekleniyor

İzmir Belediyesi, Askıda Fatura hizmetini faaliyete geçirmek için, SEPAŞ ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğüne başvuru yaptı. Başvurunun kısa süre içersinde cevaplanması bekleniyor. Yapılan başvurunun kabul edilmesi halinde, Askıda Fatura hizmeti hemen hayata geçirilecek.

Faturalarını Ödeyemeyen Hanelerin Faturaları Ödenecek

Başvurular olumlu sonuçlanır ve Askıda Fatura hizmeti faaliyete geçerse, hayırseverler internet üzerinden ihtiyaç sahibi hanelerin faturalarını karşılayabilecek.

İstanbul ve İzmir Belediyeleri geçtiğimiz hafta “Askıda Fatura”uygulamasını hayata sokmuş ve ihtiyaç sahibi onbinlerce ailenin faturası ödenmişti.

İlginizi Çekebilir