27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

İndirimli Ulaşım'da Yeni Düzenleme

İndirimli Ulaşım'da Yeni Düzenleme

Ekonomi

İstanbul'da toplu ulaşım araçlarına %35 zam yapıldı. Geçtiğimiz hafta İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin talebiyle UKOME toplantısı düzenlendi ve bu toplantıda, toplu ulaşım araçlarına yüzde 35 zam uygulanmasına karar verildi. Özellikle otobüs esnafının ücretlerden dolayı sıkıntılı olduğu bu toplantıda görüşüldü. İSTESOB bu alanda yaptığı açıklamayla 2017'den beri otobüse zam alınamadığını belirtti. Bu üç yıl içerisinde giderlerinin kat be kat arttığını belirten İSTESOB sözcüleri, %35'lik zam oranının yüksek olmadığını değerlendirdi.

Marmaray İçin Geçerli Değil

Ulaşım araçlarına gelen %35'lik zammın Marmaray haricinde geçerli olacağı açıklandı. Metro, özel halk otobüsü ve metrobüslerin ücretleri %35'lik zam ile, 2.60 kuruştan 3.50 kuruşa, öğrenci aylık kartının fiyatı ise 40 liradan 50 liraya çıkarıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İSTESOB Başkanvekili Engin Türkmen,

%35'lik zam kararının, imzaların atılmasından sonra yeni tarifenin uygulanacağını belirtti. İstanbul Kart'ın ise kartla ilgili teknik düzenlemelerden sonra hayata geçirileceği de açıklamalar arasında bulunuyordu.

YouTube Kanalından "İndirimli Ulaşım" Videosu Kaldırıldı

İstanbul'da ulaşım araçlarına yapılan zam kararı tartışılmaya devam ederken, YouTube'da yer alan "İndirimli Ulaşım" videosunun kaldırılmış olduğu dikkat çekti. İBB Başkanı İmamoğlu tarafından kullanıldığı belirtilen Youtube videosu ortadan kaldırdı. Videoda ulaşımla ilgili bilgiler yer alırken, ulaşıma daha az para harcanacağı, 25 yaşından küçük gençlere %40 indirim uygulanacağı, aylık bilet aboneliğinin 85 TL yerine 50 TL olacağı, aktarma seferlerinin ise ücretsiz olacağı ifadeleri videoda yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir