27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

İkramiye Ödemeleri Pazartesi Başlıyor

İkramiye Ödemeleri Pazartesi Başlıyor

Ekonomi

Emekli olan binlerce kişi bayram ikramiyelerinin verilme tarihini merak ediyor. Yaşanan virüs nedeniyle ekonomik sıkıntıların artmasına bağlı olarak devlet tarafından ödemelerin Ramazan öncesinde verileceği açıklaması bulunuyor. Buna göre emekliler tarihin ne zaman olacağını merak ediyordu. Onların meraklarına sonunda cevap verildi. Yapılan açıklamaya göre ikramiyeler 7 Nisan Pazartesi günü itibariyle verilmeye başlıyor.

Tüm Emekliler Aynı Gün Almayacak

Geçmiş yıllarda da verilen bayram ikramiyesini tüm emekliler ayın gün almıyor. Yapılan belirlemeye göre emekliler numaralarının son rakamlarına bağlı olarak farklı tarihlerde ikramiyelerini alacaklar. Yapılan açıklamalara göre Ssk emeklilerinden numaraları 17, 18 ve 19 ile bitenlerin ikramiye tarihleri 7 nisan olarak görülüyor. 20, 21 ve 22 ile bitenlerin ikramiye alacakları tarih 8 Nisan ve 23 ve 24 ile bitenlerin ikramiye alacakları tarih 9 Nisan görünüyor. Son olarak da numarası 25 ve 26 ile bitenler 10 Nisan tarihinde alıyor. Emekli Sandığı ve Bağkur emeklilerinin ikramiye alacağı tarihinse 11 Nisan olacağı açıklamaları bulunuyor.

Kesinti Yok

Bayram ikramiyeleri emekliler ve dul aylığı alanlar için veriliyor. Ayrıca iş göremez olduğu için sürekli aylık alanlarda ikramiye alabiliyor. Verilen ikramiye kişilerin borçları ya da çeşitli sebeplerle haczedilemiyor. Aynı şekilde ikramiyeler üzerinde çeşitli sebeplerden kesinti yapılamıyor.

İlginizi Çekebilir