01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

Forbes Uzmanları: Ralli Zamanı Yaklaşıyor

Forbes Uzmanları: Ralli Zamanı Yaklaşıyor

Ekonomi

Forbes'a göre ana akım kripto kurlarında 2019 ralli zamanı veya boğa yılı olabilir. 

Kripto kur piyasayalarında yaklaşık bir süredir devam eden ayı sezonu 2019'dan itibaren yükseliş trendine geçebilir mi? Bu konuda Forbes piyasa uzmanları 2019'dan çok umutlu. 

17 Aralık'ta yaşanan yaklaşık 18 milyar dolarlık hacim artışına   hemen tepki veren kripto kurlar toplamda %20 -30 civarında artış göstermişti. Forbes'a göre Bitcoin-Ethereum ve Ripple 2019 başlarında tıpkı 2017 yaptığı gibi bir ralliye çıkabilir. Bilindiği gibi Bitcoin Aralık 2017 de yaptığı yükseliş ile 20 bin dolarlar seviyelerini görmüştü. 

Forbes uzmanlarına göre kripto kurları artık çok dahafazla insan takip ediyor ve bu insanlar artık çok daha temkinli. Yükseliş trendine geçildiğinde sanal kurlar daha istikrarlı olacağı yönünde görüş belirtiliyor. İnsanlar artık ayı sezonuna karşı hazırlıklarını yaparak yatırım yapmaktalar. 

Sanal para piyasalarında bir boğa sezonu mu yaşanacak bilinmiyor ama şu anki durumun çok da süreceği hiç bir uzman tarafından söylenmiyor. Dolaysıyla ya tekrar dibi görecek sonrasında yükselişe geçecek veya bu noktadan itibaren daha istikrarlı ama yavaş bir yükseliş bekleniyor. 

 

İlginizi Çekebilir