21
Pzt, Haz
26 Yeni Haber

Firmaların Kara Cuma Fiyat Oyunları Ortaya Çıktı

Firmaların Kara Cuma Fiyat Oyunları Ortaya Çıktı

Ekonomi

İnternet üzerinden e-Ticaret ve perakende sektörlerinde Kara Cuma adıyla bilinen ve büyük oranlarda indirimlerin gerçekleştiği günde, firmaların yaptıkları fiyat oyunlarını vatandaşlar ortaya çıkardı. Firmalar bu günde indirim yaptıklarını belirterek 300 TL değerinde ürünü, 1000 TL'den satışa sundu.

Önce Fiyatlar Arttı Sonra İndirim Geldi

İngiltere ve ABD'de büyük ve reel indirimlerle bilinen Black Friday (Kara Cuma) günü Türkiye'de de son yıllarda yoğun şekilde uygulanmaya başladı. Kara Cuma, Şahane Cuma, Efsane Cuma gibi isimler altında firmalar, yüzde 90 oranlarına kadar indirimler yapacaklarını açıkladı.

Ancak firmaların gerçekleştirdiği fiyat oyunlarını vatandaşlar ortaya çıkardı. Sosyal medya üzerinde gündem oluşturan Kara Cuma indirimlerde firmalar, sözde indirim adı altında 300 TL değerinde ürünü, 1000 TL'den satmaya çalıştı.

Kara Cuma indirimlerini, Türkiye'de bulunan e-ticaret siteleri ile bazı markalar büyük haberlerle duyurdu. Bazı firmaların bugün ve yarın devam ettirecekleri sözde indirimler nedeniyle hem perakende hem de e-ticaret alanlarında, alışveriş rekorları beklendiği bildirildi.

İndirim Adı Altında Fiyat Oyunu

Satılan ürünlerin değerinden daha yüksek fiyatlar koyan firmalar, bu fahiş fiyatlar üzerinden ürünleri satışa çıkardı. Sosyal medya üzerinde Trend Topic olayda vatandaşlar tarafından, 300 TL'lik ürünlerin 1000 TL'ye satıldığına dair ekran görüntüleri paylaşıldı. Bu olaya sosyal medya üzerinde sert tepki gösteren kullanıcılardan çok sayıda eleştiri geldi.

İlginizi Çekebilir