27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Emekliler İçin Yeni Promosyon Miktarı Bu Ay Belli Oluyor

Emekliler İçin Yeni Promosyon Miktarı Bu Ay Belli Oluyor

Ekonomi

Yaklaşık 13 milyon emeklinin bulunduğu ülkemizde emeklilere promosyon görüşmeleri Türkiye Bankalar Birliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında bu ay içinde yapılması bekleniyor. Görüşmenin ardından emekliler maaşları miktarınca bankalardan alacakları promosyonlar belirlenmiş olacak. Protokol görüşmesi özellikle emekliler tarafından merakla bekleniyor

Bu uygulama 3 yıl önce yani 2017'de Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında imzalanan bir sözleşme ile emeklilere ilk toplu olarak promosyon olarak yapıldı. 3 yıllığına geçerli olan protokol bu ay sona eriyor. 3 yıl önceki protokole göre maaşı 1000 lira olan emekli 300 lira, 1000 ve 2 bin lira arası maaş alan 375 lira, 2 bin liradan fazla maaş alan emekli ise 450 lira promosyon alıyordu.

Bu alınan promosyonların süresi birçok emekli için bu ay doluyor. Yeni promosyan miktarları ise bu içinde belli olacak. Yapılacak görüşmelerin sonucunda belirlenen emekli aylığı promosyonu birçok emeklinin umudu olacak.

Emeklilere Yeni Promosyon Miktarı Belirleniyor

Bu anlaşma 13 milyon emekliyi yakından ilgilendiriyor. Türkiye Bankalar Birliği ve Sosyal Güvenik Kurumu arasında müzakereler bu ay başlıyor. Bu görüşme sonucunda emekliler emekli maaşları miktarınca yeni promosyonlar alabilecekler. Bu haber sayıları azımsanmayacak kadar çok olan emeklimizin yüzünü bir nebze güldürecek gibi. Şubat ayı içinde yapılması planlanan bankaların emekliler için yeni promosyon miktarı belli oluyor.

İlginizi Çekebilir