20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Elektronik Sigara İthalatına Yasak!

Elektronik Sigara İthalatına Yasak!

Ekonomi

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararla elektronik sigara ve türevlerinin ihtilatına yasak getirildi. Karar resmi gazetede yayınlandı. Yasağa İlişkin Detaylar

Elektronik sigara ve türevlerinin ihtilatına karşı koyulan yasağın detayları belli oluyor. Cumhurbaşkanı tarafından alınan kararın Resmi Gazetede yayınlanmasıyla birlikte uygulamalar hız kazandı. 4458 sayılı Gümrük Kanununun 55.maddesi gereğince alınan kararla, elektronik sigara ve türevlerinin ithalatına yasak getirildi.

İthalatı yasaklanan ürünlerin yolcuyla beraber ülkeye girişinde ve transit geçişlerde de yetkili birim olarak Ticaret Bakanlığı görevlendirildi. Yayınlanmasıyla birlikte yürürlüğe giren karara göre, tütün ve tütün mamullerini taklit eder tarzda kullanılan elektronik sigara ve türevlerine ithalat yasağı getirildi.

Yasağa Dair Yaptırımlarda Ticaret Bakanlığına Tam Yetki Verildi!

Yasağa dair yaptırımların takibi için tam yetki alan Ticaret Bakanlığı, halk sağlığının korunması amacıyla öncelikli olarak ülke genelindeki sınır girişleri ve havalimanlarında bir takım tedbirleri devreye sokmaya hazırlanıyor. Adı tek tek sayılan tütün ürünleri haricinde kalan, tütün ve tütün mamullerini taklit eder tarzda kullanılan elektronik sigara ve türevleri artık ithal edilemeyecek.

İlginizi Çekebilir