06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Elektriğe Zam Yok

Elektriğe Zam Yok

Ekonomi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından verilen son dakika bilgisine göre Nisan, Mayıs ve Haziran ayında elektrik fiyatlarında zam olmayacak. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, yılın ikinci çeyreğinde koronavirüsle mücadele kapsamında elektriğe zam olmayacağını duyurdu. Yılmaz, bugün yapılan kurul toplantısında bu kararı açıklamıştır.

Enerji Sektörü Üzerine Düşeni Yapıyor

Yeni tip koronavirüs ile mücadelede bu kararı aldıklarını belirten Mustafa Yılmaz, bu dönem zarfında elektrik ve doğalgazda da herhangi bir kesinti olmaması gerektiğini belirtti. Bu konudaki görüşlerini de aktaran Başkan, enerji sektörünün bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğinin de önemle altını çizdi.

Cumhurbaşkanımızın Mesajı Net

Bu kararın Cumhurbaşkanı tarafından verildiğini belirten Yılmaz, "Sayın Cumhurbaşkanımızın elektrik ve doğal gaz kesme konusunda verdiği mesaj çok net. Sosyal devlet olmanın gereği ile biz de bu süreci yakından takip ediyoruz. Hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi hayati önem taşıyor.

Enerji sektöründe görev yapan herkesin çok daha dikkatli, çok daha titiz çalışması gereken günlerdeyiz. Kurum olarak Bakanlığımızla eşgüdüm ve tam bir işbirliği ile çalışıyoruz ve ilerleyen günlerde alınması gereken yeni tedbirler olursa bu tedbirleri de vakit kaybetmeden alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir