28
Prş, Eki
25 Yeni Haber

Ekmek Satışları İçin Düzenleme

Ekmek Satışları İçin Düzenleme

Ekonomi

Koronavirüs salgının hızla artması nedeniyle Türkiye'de çok sayıda önlem alındı. Bu doğrultuda ürün satışlarında düzenlemeler yapıldı. Ekmek satışları da bu düzenlemeler arasında yer aldı. Yapılan düzenlemeler Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklandı.

Ekmekler Ambalajla Satılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan yeni düzenlemeyle ekmeklerin ambalajla satılmasına karar verildi. Ekmeklerin ambalajlarının ise ekmeklere zarar vermeyen kâğıtlardan yapılacağı açıklandı.

Ayrıca ekmeklerin market ve dükkânlarda eskiden olduğu gibi dolaplarda satılmaya devam edileceği ancak sağlık için ekmeklerin market görevlileri tarafından kurallarına uygun şekilde müşterilere verileceği belirtildi. Buna göre görevliler dışında müşterilerin ekmeklere dokunmasının önüne geçilecek.

Unlu Ürünlerde Ambalajla Satılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeye göre ekmeklerin dışında diğer unlu ürünlerde ambalajla satılacak. Ambalajla satılacak ekmek benzeri ürünler arasında kek, pasta ve kurabiyeler yer alıyor. Bunun dışında pazar yerlerinde de ekmek ürünlerinin aynı şekilde ambalajla satılmaya başlayacak. Ambalajsız yapılacak satışlar için de gerekli işlemler yapılacak. Alınan bu önlemlerin ekmeklere temas nedeniyle ortaya çıkacak tehlikenin ortadan kalkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir