28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Ek Göstergenin Yasalaşması Onaylandı

Ek Göstergenin Yasalaşması Onaylandı

Ekonomi

Milyonlarca çalışan ve emekli olan memurların dört gözle bekledikleri 3600 ek göstergesinin yasalaşmasında sevindirici haber geldi. Polis, Öğretmen, Din Görevlisi ve hemşireler olmak üzere 1,6 milyona yakın çalışan memur ile birlikte emekli olacaklarda 530 - 600 TL arası, çalışanların ise 40-50 TL arasında maaş artışı olacak.

Ek Gösterge Parametreleri

Ek gösterge 01 Ekim 2008 tarihinden önce sadece göreve başlayan devlet memurlarını ilgilendirmektedir. Bu tarihten önce çalışmaya başlayan memurların çalışırken ve emekli olduklarında alacak oldukları maaşlar ile emekli ikramiyelerinin belirlenmesi ek gösterge parametreleri ile yapılmaktadır.

Ek Göstergenin Emekli Maaşına Etkisi

Çalışmalarında son aşamaya gelinen Ek göstergenin 3600 olması ile birlikte çalışan memurların maaşlarında 40-50 TL arasında, emekli olan memurların maaşlarında yaklaşık olarak 530-600 TL arasında artış meydana gelecek. Bazı memurların maaşlarında ise 20-30 TL arasında bir düşüş meydana gelebilecek. Bu artışın yanı sıra emekli olacakların alacak oldukları emekli ikramiyelerinde de 20 bin TL gibi bir artışı olacak. 3600 ek göstergesinde en önemli olan artış oranı emekli maaşları olacak.

Pozitif Bir Yaklaşımımız Var

Ek gösterge ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik ' 3600 ek gösterge konusu ile ilgili olarak pozitif bir yaklaşımda oldukları ve negatif bir yaklaşımlarının olduğu bir konunun bulunmadığını ve konu üzerinde arkadaşlarını çalışmalara devam etiğini' beyan ettiği.

İlginizi Çekebilir