19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

E-Devlet'ten Yeni Hizmet

E-Devlet'ten Yeni Hizmet

Ekonomi

E-Devlet uygulaması kişisel tüm bilgilere yer verirken, Bankacılıkla ilgili bilgi edinici bir hizmete yer verilmiyordu. Dün yapılan açıklamaya göre Bankalarda Mevduat hesabı ve Katılım Fonu Hesabı bulunan kişiler bu bilgilerini e-devlet üzerinden sorgulayabilecek. Yapılan açıklamaya göre uygulamanın e-devlet için özel olarak geliştirildiği belirtildi.

BDDK'dan Anlık Bilgilendirme

E-devlet için geliştirilen hizmet sayesinde bankalarda hesabı bulunan kişiler bu hesaplarda bulunan miktarı e-devlet üzerinden sorgulayabilecek.

BDDK'nın yaptığı açıklamaya göre;

Kamu hizmetleri kapsamında kişisel bilgilerin elektronik ortama taşındığı bu bağlamda kişilerin hangi bankalarda hesabı olduğu bilgisinin elektronik ortamda paylaşıldığı duyuruldu. Hizmetin Mevduat ve Katılım Fonu Banka Sorgulama sekmesi üzerinden kullanılacağı belirtildi.

Hesap Detayları E-Devlet'ten Öğrenilebilecek

Hizmetin www.turkiye.gov.tr adresinden kullanılabileceği ve detaylı hesap ekstresinin görülebileceği açıklamada yer aldı. Sorgulamada hesabın bulunduğu banka, hesap bakiyesi ve banka şubesi gibi ayrıntılar da görülebilecek. Türk vatandaşı olan gerçek kişiler turkiye.gov.tr

adresine girerek kendi adlarına açılmış hesapları görerek içeriği hakkında bilgi sahibi olabilecek. Hizmetle ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler www.bddk.org.tr/mevduatSorgulama.htm adresinden bilgi alabiliyor.

İlginizi Çekebilir