06
Pzt, Ara
28 Yeni Haber

Dodurga Belediyesi Tarafından Su Faturalarına Yüzde 50 Oranında İndirim Yapıldı

Dodurga Belediyesi Tarafından Su Faturalarına Yüzde 50 Oranında İndirim Yapıldı

Ekonomi

Bilecik'e kayıtlı bulunan Dodurga ilçe belediyesinin verdiği karar ile koronavirüs kapsamında içme sularına yüzde 50 asgari indirimler yapıldı. İlgili açıklamada Nisan ile Haziran ayları arasındaki 90 günü kapsayacak indirim açıklandı. Yapılan bildirgenin devamında korona virüs tedbirleri ile işinden olan beldedeki insanlara yardım kapsamında içme sularına gelecek faturalarda yarı yarıya indirim yapıldığını belirtildi.

Nisan İle Haziran Aylarını Kapsayan Günler İçin Geçerli Olacak

Belediye başkanı Tuna, yaptığı konuşmasında; "Ülke çapında yaşanılan bu zorlu salgını belediye olarak vatandaşlarımıza yansıtmadan ve aynı zamanda ekonomilerine zarar vermemek adına katkıda bulunmak amaçlı içme suyu fiyatları ilgili aylarda (Haziran son güne kadar) yarı yarıya indirim uygulamaya karar verdik. Bunun durumunda yanında belediye hizmetlerimize ek olarak bazı farklı önlemlerimiz olacak. Hafta sonları belediye çalışanlarımız çöpleri toplamaya devam edecek." dedi.

Hafta sonu için Ekibimiz Hazır Olacak

Açıklamasına devam eden başkan Tuna; "Cumartesi ve Pazar günleri kanalizasyon arızaları ekibimiz çalışmalarda hazır olacak. Bugüne kadar Allah'a şükürler olsun ki beldemiz ile ilgili olumsuz bir durum yaşanmamıştır." dedi.

İlginizi Çekebilir