19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Dijital Paralar Güncel Haberler

Dijital Paralar Güncel Haberler

Ekonomi

Son zamanlarda sıkı yaptırımlara maruz kalan kripto para piyasası altın ve döviz piyasasına göre daha hareketli. Merkezi bir garantörlük sunmadığı için finans uzmanlarına göre kripto para dünyası patlayacak bir balon. bu ortamda Qtum alınır mı? Qtum ve diğer sanal para birimlerindeki son durum haberin detaylarında.

Toplamda 143.19 Milyar dolarlık global bir pazara dönüşen dijital para piyasası sadece son 24 saat boyunca 127.96 Milyar Amerikan Doları işlem hacmine ulaştı. 143.19 Milyar dolar tutarındaki piyasanın yüzde 65.57'si sadece bitcoine ait.

17:09 itibarıyla 6.95 TL üstünden talep gören Qtum 103.13 Milyon dolar piyasa değerine sahip oldu. uluslar arası piyasada 1.07 Amerikan Doları civarından alınıp satılıyor. Qtum son 24 saat içinde yüzde 6.10 değer farkı yaşadı.

Geçen Hafta Paxos Standard Kadar Geriledi

Dijital para piyasası yatırımcıları için rüzgar çok sert esebiliyor. Paxos Standard, USD Coin ve TrueUSD 1 hafta içerisinde sert bir düşüş yaşadı. bununla birlikte Dragon Coins, Tachyon Protocol ve Multi-collateral DAI geçtiğimiz hafta içinde yatırımcılarının yüzünü en fazla güldüren sanal para birimleri oldu. Bitcoin, Ethereum ve XRP kripto para piyasasının en yüksek hacimli birimleri. Sadece bu üç para birimi dijital para piyasasının yüzde 78.77 tutarındaki kısmına tekabül ediyor.

en son fiyatlara göre 5137.70 Amerikan Doları üzerinden işlem gören Bitcoin geçtiğimiz 24 saat boyunca 40.22 Milyar doların üstünde işlem gördü.. bitcoin güncel piyasa değeri 93.89 Milyar dolar seviyesinde.
Ethereum ise son rakamlara bakıldığında 114 dolar dolaylarında tutundu. Ethereum son yimidört saat içinde 13.56 Milyar dolar el değiştirdi..
Ripple 0.14 civarından talep görüyor.

Döviz gibi standartları olmadığından farklı yaptırımlara tabi. Fiyatların eğilimini tahmin etmek için tüm parametreleri takip etmek gerekiyor.

 


Bunlara da Bakabilirsiniz:

 

İlginizi Çekebilir