27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Devlet Hibe Tohum Dağıtacak

Devlet Hibe Tohum Dağıtacak

Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre devlet hibe tohum dağıtacak. Hibe tohumu dağıtımının ise 21 ilde uygulanacağı bilgisi paylaşıldı.

Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı Hayata Geçirildi

Devlet gelen taleplere bağlı olarak bitkisel üretimin geliştirilmesi için hazırlanan bir programın hayata geçirilmesini sağladı. Hazırlanan programa göre devlet tarafından 21 il için tohum hibesi verilmesine karar verildi. Program için tohum verilmesine karar verilen iller arasında ise şu illerin bulunduğu bilgisi verildi; Tokat, Adıyaman, Muş, Çanakkale, Afyon, Yozgat, Uşak gibi illerdir.

Erzurum İl Başkanının Talebi Hayata Geçirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tohum hibesi kararının alınmasında cumhurbaşkanının yaptığı parti toplantısı etkili oldu. Söz konusu toplantıda Erzurum İl Başkanı ildeki ekilebilecek alanların değerlendirilmesini istemişti. Bunun üzerine talep cumhurbaşkanı tarafından değerlendirilerek ilk başkanının talebinin hayata geçirilmesine karar verildi. Bunun içinde projenin uygulanacağı iller arasında Erzurum iline de yer verildi. Ayrıca alınan kararla tohum hibe oranının %75 olacağı açıklandı. Verilecek tohumlar ise çeltik, mısır, buğday, arpa, ayçiçeği, mercimek be kuru fasulye olarak açıklandı.

İlginizi Çekebilir