28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İmzaladı: Taksit Sayısı 3 Aya İndi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İmzaladı: Taksit Sayısı 3 Aya İndi

Ekonomi

Cep telefonu alacak yüzlerce kişiyi ilgilendiren yönetmelikte değişiklik yapıldı. Yönetmelik değişikliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklik kapsamında satış fiyatı 3 bin 500 ve üzeri olan cep telefonlarının taksit sayısı 3 aya indirildi.

Taksit Süresi 6 Aydan 3 Aya İndi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzalanmasının ardından yürürlüğe giren yönetmelik değişikliği ile 6 aylık olan taksit sayısını 3 aya indirildi. Satış bedeli 3 bin 500 Lira'yı aşan cep telefonları için taksit sayısı 6 ay olarak uygulanıyordu. Bu sayı yapılan değişiklikle birlikte 3 aya indirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan değişiklikle beraber karat tüm Türkiye'de uygulanmaya başladı. Böylece bedeli 3 bin 500 Lira'nın üzerinde olan cep telefonlarının taksit sayısı artık 6 ay değil 3 ay olarak uygulanıyor.

Elektronik Aletler İçin Taksit Sayısı 6 Ay

Ticaret Bakanlığı'nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Yönetmelik'i üzerinde yapılan değişiklik kapsamında ederi 3.500 Lira üzeri olan cep telefonlarının taksit sayısı 3 aya indirildi. Bununla birlikte fiyatı 3.500 Lira altında olan cep telefonları ve video, ses sistemi, tablet gibi elektronik aletlerin taksit sayısı 6 ay olarak uygulanıyor.

Beyaz eşyaların taksit seçenekleri için belirlenen sayı 18 ay olarak uygulanırken Televizyon için durum değişiklik gösteriyor. Buzdolabı, fırın, çamaşır ve bulaşık makinası gibi ev aletlerinde 18 ay taksit imkanı varken fiyatı 3.500 Lira'nın üstünde olan televizyonlar için taksit süresi 6 ay olacak şekilde belirlendi.

İlginizi Çekebilir