17
Pz, Eki
29 Yeni Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi Suya Yapılan Zammı Erteledi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Suya Yapılan Zammı Erteledi

Ekonomi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, suya yapılan zammı ertelendi. Yeni yılla birlikte tahsil edilen zamlar için de Şubat ayı faturasından düşülme kararı alındı. Bursa Büyükşehir Belediyesi vatandaşlardan Ocak ayı için kesilen su faturasını zamlı olarak tahsil etmişti. 2020 su zammını erteleme kararı alan belediye, Ocak'ta tahsil edilen tutarları, Şubat ayı faturasından düşecek.

Yeni yılın ilk fatura döneminde devreye giren zamlı tarife için erteleme kararı alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, zamlı tarifeye geçmek için 1 Mart tarihini işaret etti. Alınan karara göre 2020 yılının ilk zamlarından olan su zammı 1 Mart tarihinden itibaren vatandaşlardan tahsil edilecek.

Bursalılar Ocak Faturalarını Zamlı Ödedi

Bursa Büyükşehir Belediyesi su hizmetini üstlenen BUSKİ, 2020 yılının ilk günlerinden itibaren zamlı tarife uyguluyordu. 2019 yılının Aralık ayında alınan karara göre içme suyuna % 15 zam yapan BUSKİ, atık su oranı % 15'i geçen abonelere ise % 25 oranında zam yaptı.

Yılın ilk ayında tüm aboneler zamlı tarifeden fatura ödemesi gerçekleştirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı son karara göre suya yapılan zam ertelendi. Mart ayına ertelenen zam kararı yapılan meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

Ocak Ayında Alınan Zam Farkı, Şubat Faturalarından Düşülecek

2019'un Aralık ayında Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı karara istinaden yürürlüğe giren zam için erteleme kararı alındı. 2020 Ocak ayında zamlı fatura ödeyen aboneler, zam kararının 1 Mart tarihine ertelenmesi akıllara Ocak ayında ödenen zam farkının nasıl tahsil edileceği sorusunu getirdi. Bu konuya da açıklık getiren BUSKİ, Ocak'ta ödenen zammın Şubat faturasından düşüneceğini aboneleri ile paylaştı.

İlginizi Çekebilir