01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Berat Albayrak'tan İstihdam ve Büyüme Açıklaması

Berat Albayrak'tan İstihdam ve Büyüme Açıklaması

Ekonomi

2020 yılında büyüme ve ekonomik faaliyetlerin toparlanmasını hedefleyen hükümet, Hazine ve Maliye Bakanlığı aracılığı ile 2020 yılının faaliyetlerini halka anlatmaya başladı. Ekonomi Bakanı Berat Albayrak, 2020 yılında istihdamın artırılacağını ve buna göre büyüme planlandığını açıkladı.

İstihdam Modeli İle Büyüme Planı

Hükümet, Ekonomi Bakanı Berat Albayrak ile 2019 yılı içerisinde peş peşe ekonomi konulu paketler açıkladı. Yapılan açıklamalar ile 2020 yılında, istihdama dayalı model geliştirerek ve bu şekilde büyüme planlandığının sinyalleri, daha önce sık sık paylaşılmıştı. Bakan Berat Albayrak, 2019 yılı içerisinde tohumlarını attıkları bu modelin, çok yakında meyvelerini toplamak istediklerini dile getirdi.

Türkiye'nin sanayi, sınai ve tarım endüstrisi için önemini vurgulayan, coğrafi özellikleri ile de oldukça önemli bir ülke olduğunu söyleyen Berat Albayrak, 2019 yılı içerisinde planlanan model ile büyümeye dayalı altyapılara başlandığını, 2020 yılı içerisinde bu duruma ağırlık verileceğini belirterek, gelecek dönem adına umutlu konuştu.

İhracat, İstihdam ve Katma Değer Vurgusu

Ekonominin gelişmesi için hem teknoloji hem sanayi hem de tarım tipi oluşumların artırılacağını, yapılan yatırımların çeşitlendirileceğini ve buna dayalı istihdam ve ihracat planlandığını anlatan Berat Albayrak, çok yakında bu konularda daha ciddi adımlar atacağını iletti. Yapılacak yatırımlar ile katma değeri yüksek ürünlerin de üretimine başlanacağını, istihdamın artırılacağını ve istihdama yönelik model ile büyümeyi hedeflediğimizi de ileten Bakan Berat Albayrak, 2020 yılında bu modelin hızla hayata geçirileceği bilgisini paylaştı.

İlginizi Çekebilir