27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Bakan Zümrüt Selçuk’tan Engelli Aylığı Açıklaması

Bakan Zümrüt Selçuk’tan Engelli Aylığı Açıklaması

Ekonomi

Engelli aylığı alan ve raporlarının süresi dolma üzere olan kişiler raporlarının süresinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyordu. Çünkü raporların yenilenmesi Türkiye’de yaşanan salgın sebebiyle yenilenmesi mümkün değildi. Bu durum üzerine bakan Zehra Zümrüt Selçuk engelli aylığı alanların raporların uzatılacağını belirten bir açıklama yaptı.

Uzatılma Süresi Mayıs Sonu Oldu

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamasına göre engelli raporlarının uzatılma süresi mayıs sonu oldu. Buna göre engelliler mayıs ayının sonuna kadar raporları sayesinde aylıklarını alabilecekler.

Bayram İkramiyesi

Bakan Selçuk engelliler için yaptığı açıklama sırasında bayram ikramiyesi konusunda merak edilenlere de cevap verdi. Bakanın cevabına göre emekliler Ramazan ayı öncesinde bayram ikramiyesini alacaklar. Bunun sebebi de virüs sebebiyle kişilerin çalışmalarının aksaması ve maddi sıkıntıya düşmeleri oldu. Açıklamaya göre sgk emeklileri bayram ikramiyelerini 7 ile 10 Nisan tarihleri arasında bağkur emeklileri ise 11 Nisan tarihinde ikramiyelerini alacaklar. Emekli sandığı emeklileri de Bağkur emeklileriyle aynı tarihte ikramiyelerini çekebilecekler. Bakan tarafından verilen bu haber bayram ikramiyesi bekleyenler için sevindirici oldu.

İlginizi Çekebilir