27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Asgari Ücret İle İlgili Konuştu

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Asgari Ücret İle İlgili Konuştu

Ekonomi

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yı lsonunda belirlenen ve duyurulan Asgari ücret ile birlikte, çözüm bekleyen milyonlarca EYT'li ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Asgari Ücret ile İlgili Konuşarak Başladı

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, asgari ücret komisyonu ile yapılan görüşmelerde aktif olarak bulundu. Bu süreç ve ilgili asgari ücret tespiti ile ilgili görüşlerini aktaran Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın jesti hakkında da görüş bildirdi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ''Asgari ücret ile ilgili olarak birçok sendika, asgari ücret tespit komisyonuna 2.578,00 TL altında bir ücret için imza atmayacaklarını beyan ederek geldi. Diğer yandan, işveren temsilcileri ise tavan ücret olarak 2.250,00 TL belirlemiş bir biçimde komisyona dahil oldular. Bakanlık olarak ara buluculuk görevi görmek ve iki tarafı da memnun etmek istedik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halkımızı enflasyona ezdirmemek için 75 liralık bir jestte bulundu. Bu jest karşılığında maaşlara ödenen 75 liralık desteği devlet karşılayacak.'' şeklinde konuştu.

EYT'linin Durumu Ne Olacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, EYT'liler ile ilgili de konuştu. Emeklilikte yaşa takılanların maliyetinin çok yüksek olduğuna ve bu insanların %80-90'ının hala çalışmaya devam ettiğini belirten bakan, ek olarak emeklilik verilmesi durumunda işsizliğin ortadan kalkmayacağını ve hak edilmemiş bir emeklilik ile birlikte devlete maliyetlerinin de çok yüksek olacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir