19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Avrupa Birliği'ne Bağlı 6 Ülkeye Vize Muafiyeti Geliyor

Avrupa Birliği'ne Bağlı 6 Ülkeye Vize Muafiyeti Geliyor

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne bağlı 6 farklı ülkeye vize muafiyeti sağlamayı amaçladığını iletti. Verilen bilgiye göre Türkiye Hollanda, İspanya, Polonya, Belçika, Avusturya ve bir başka Avrupa Birliği üyesi Birleşik Krallık'a vize muafiyeti uygulamak ve bu suretle hem turizmi hem de ekonomiyi canlandırmak peşinde. Bu konuda anlaşma sağlanan ülkeler ile birlikte mümkün olan en kısa sürede adım atılması ve kültürel, ticari, ekonomik turizmin kısa sürede canlandırılması planlanıyor.

Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Hami Aksoy Anlattı

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hami Aksoy, dün verdiği haber ile Avrupa Birliği üyesi olan 6 ülke vatandaşlarından Türkiye'yi ziyaret etmek isteyen bireyleri sevindirdi. Çeşitli sebepler ile kısa süreliğine Hollanda, Birleşik Krallık, Avusturya, Polonya, Belçika ve İspanya'dan Türkiye'ye gelmek isteyen ve bu konuda vize engeline takılanlar, bundan böyle vize muafiyeti ile Türkiye'ye çok daha kolay seyahat etme şansı bulacaklar. Uygulama Avrupa Birliği'ne üye olan 6 ülkeyi kapsıyor.

2 Mart 2020'de Uygulama Başlıyor

Türkiye ve belirtilen 6 ülke arasındaki vize muafiyeti çok kısa süre içerisinde başlayacak gibi görünüyor. Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy'un ilettiği bilgilere göre 2 Mart 2020'den itibaren Schengen bölgesinde yer alan bu 6 ülke vatandaşlığına sahip kişiler, Türkiye'ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri için yılın her 6 ayında 3 aylık muafiyet hakkına sahip olacaklar.

İlginizi Çekebilir