19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

Asparagas Haber Bakan Tarafından Noktalandı

Asparagas Haber Bakan Tarafından Noktalandı

Ekonomi

Günlerdir çeşitli basın kanallarında (özellikle Defense News Dergisi) yer alan asparagas haber Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın yaptığı basın açıklaması sonrası netleştirildi.

Geçen aylarda Rusya'da bulunurken SU-35 savaş uçaklarını inceleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu uçaklardan alabileceğimizi dile getirmiş ve bu konuşmadan sonra her gün basında bu uçağın alınacağına dair asparagas haberler çıkarak kamu oyu yanlış bilgilendirilmekteydi.

Bakana da Sorulunca

29 Ekim kutlama etkinliği için Beştepe'de bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a ulus ve uluslar arası medyada haberlerin dolaştığı sorulunca Bakanın verdiği tek yanıt "böyle bir durumun söz konusu olmadığı" yönündeydi. Bakanın açıklaması ile Türkiye'nin Rusya'dan SU-35 savaş uçağı alacağı ve bu konuda yapılan çalışmaların yalan olduğu netlik kazandı. ABD'den parasını ödediğimiz ve F-35 savaç uçaklarının verilmesi konusunda da gerekli girişimlerde bulunulduğuna değinen Akar Savunma Sanayi politikamıza gerekli hassasiyetin gösterildiğinin altını özellikle çizdi.

Gündeme dair açıklamalarda da bulunan Bakan Hulusi Akar; Fırat'ın doğusunda Rusya ile belirlenen Soçi anlaşması kapsamında ortak devriyelerin gezeceği, DAİŞ lideri Bağdadi'nin ölümü ile ilgili Türkiye'yi ABD'nin bilgilendirmesini ve bu kapsamda alınan önlemler hakkında da basına bilgi verdi.

Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümü etkinliklerinin yapıldığı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dahilinde Beştepe'nin gündem konuları arasında savunma sanayi konuları, dünyada ve ülkemizde yer alan güvenlik çalışmaları yer aldı.

İlginizi Çekebilir