21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Asgari Ücrete Zam Sözü

Asgari Ücrete Zam Sözü

Ekonomi

Yeniden Refah Partisi'nin Genel Başkanı olan Fatih Erbakan, iktidara gelecek olma durumunda asgari ücrete yapacakları yüzde 50 zam oranını gündeme getirdi. Yeniden Refah Partisi lideri olan Fatih Erbakan asgari ücrette meydana gelen 75 liralık yükselişin büyük bir jest kapsamında sunulduğunu hatırlatmış bulunarak "Bu yaşananlar durumlar da göstermiş oluyor ki Cumhurbaşkanımız gerçekten yalnız durumda kalmış" dedi.

Erbakan aynı zamanda iktidara gelmesi söz konusu olduğunda ise asgari ücrete yapmayı düşündüğü %50 zammı dile getirdi. Fatih Erbakan 2020 senesi için açıklanan asgari ücret miktarını açlığa terk ücreti diyerek değiştirdi.

Açlığa Terk Ücreti

Erbakan "Çalışan vatandaşlarımızı açlık sınırının altında bırakarak ezdirmeyeceğiz, Enflasyona kurban etmeyeceğiz' sözleriyle müzakere sürecini yürütmekte olan Bakan Sayın Selçuk, asgari ücret miktarını 2324 TL şeklinde açıklayınca milyonlarca çalışanımız büyük bir hayal kırıklığına uğramış durumda ve asgari ücreti çalışanın lehine değil, aksine işveren kişilerin çıkarları kapsamında açlığa terk ücreti olarak belirlenmiş olduğu maalesef ortaya çıktı demişti.

Yeniden Refahtan Asgari Ücrete Zam' Sözü

Erbakan, sözlerini ise şu şekilde sonlandırdı: "Ömerler ocağı, aziz milletimizin sığındığı bir kurtuluş kapısı olan Milli Görüş iktidarına çok az kaldı. Bizim sağlayacak olduğumuz iktidarımızda baba yiğitliği ve fedakârlığı emekçiden, işverenden ya da özel sektörden beklemeyeceğiz.

Biz hükümet olarak babayiğitlik yapacağız. Asgari ücrete ise ilk senemizde %50 zam, sonraki yıllarda da mutlaka gerçek olan enflasyon oranı üzerinden zam yapış olacağız. Asgari ücretten almayacağımız vergilerle de hem işverenin, hem de çalışanın yüzünü güldürmüş olacağız.

İlginizi Çekebilir