20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Araç Alımlarında Güvenli Satış Metodu

Araç Alımlarında Güvenli Satış Metodu

Ekonomi

Araç sahibi olmak isteyen kişilerin noterlerde yaşadıkları yoğun işlemler, Ticaret Bakanlığının gündemine oturdu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan araç alım satım işlemleri için yeni bir sistem geliştirileceğini duyurdu. Pekcan, 'Güvenli Satış Sistemi' uygulamasının araç alım satımı sırasında kullanılacağını ve yeni bir sistem sağlayacağını belirtti.

Güvenli Araç Alımı Nasıl Olacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yapmış olduğu açıklamalarda, "otomobil alım satımı işlerini güvenli hale getirmek için Güvenli Satış Sistemi'ni getiriyoruz. Bu işlem noterlerde yapılacak. Araç satış bedeli tahsili ile devir işlemi eş zamanlı olarak yapılabilecek" açıklamasını yaptı. Bu sistemin ne zaman kullanılacağına dair ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Açıkladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, araba alım satımını daha güvenilir hale getirecek olan sistemi açıkladı. Bakan Pekcan şöyle konuştu: Güvenli satış sistemiyle araç alım satım işlemleri noterlerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Devir ve satış bedeli tahsil işlemleri kolay hale getirilecek dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, patates soğan ihracatı hakkında da açıklamalarda bulundu. Pekcan, Ülkemize patates ve soğan talebinde bulunulduğunu belirterek, bu taleplerin iç fiyat konusunda dengesizliğe sebep olabileceğini açıkladı. Fiyatlarda bir dengesizlik olmasının ise, olumsuzluklara sebep olacağı yönünde açıklamalarda bulundu. Dünyadan gelen taleplerde olumsuz durum oluşmasını engellemek için, patates ve soğan satışı için ön izin belgesi şartı oluşturduk açıklaması yaptı.

İlginizi Çekebilir