27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Almanya Seyahat Acenteleri Birliği Tarafından Açıklama Yapıldı

Almanya Seyahat Acenteleri Birliği Tarafından Açıklama Yapıldı

Ekonomi

Alman Seyahat Acenteleri Birliği tarafından Türkiye turizm sektörü açısından önemli açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamaya göre 2015 yılında başlayan turizmdeki gerileme tersine döndü. Türkiye Alman turistler tarafından popüler hale geldi. Buna göre Türkiye’nin eski gücüne döndüğü belirtildi.

Alman Seyahat Acenteleri tarafından yapılan açıklamada ülkemizin turizm sektörü hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Alman turistler eskisi gibi Türkiye’ye gelmeye başladı. Alman turist sayısında geçen yıla göre büyük bir artış meydana geldi.

Türkiye Turizmde Eski Gücüne Tekrar Geldi

Alman Seyahat Acenteleri (DRV) istatistiklere göre cironun %24 oranında arttığı belirtildi. İnternet üzerinden ve seyahat acentelerinden yapılan satışlarda yüksek ciro büyümesinin meydana geldiği belirtildi. Böylece artık Türkiye’nin turizm sektöründe eski gücüne ulaşmış olduğu belirtildi.

Ayrıca yalnızca Almanya değil aynı zamanda İspanya da ülkemize ilgi gösteriyor. Almanya’dan sonra en fazla ciro artışı gözlenen ülke İspanya olarak belirtildi. Açıklamada belirtilen diğer bir nokta da kış mevsiminde ülkemize olan ilginin arttığı açıklandı.

Türkiye 2014 yılının sonlarına doğru Rusya Federasyonu ile krize girmesi ve terör olayları nedeniyle turizmde gerileme yaşamıştı. Gerileme 2015 ve 2016 yılları arasında etkili olmuştu. Krizden 2017 yılının ortalarında çıkılmıştı. 2018 yılından bir miktar toparlanma meydana geldi. 2019 yılındaysa ciro daha da yükselerek 2014 yılını geçti.

İlginizi Çekebilir