19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Alışveriş Merkezlerinin Korona Virüs Kabusu

Alışveriş Merkezlerinin Korona Virüs Kabusu

Ekonomi

Tüm dünya için kırmızı alarm olarak gösterilen korona virüs salgını alışveriş merkezlerinin de kabusu oldu. En çok hafta sonları dolu olan alışveriş merkezleri bomboş kaldı. Bütün dünyada etkisini gösteren korona virüs salgını alışveriş merkezlerine de darbeyi vurdu. Hafta sonlarında birçok müşterisi olan alışveriş merkezlerindeki insan sayısının yok denecek kadar az olması dikkat çekti.

Avm'ler Müşteri Bulamıyor

Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip korona virüsün ilk kez Türkiye'de görülmesi sonucunda halk oldukça endişelendi. Ülke genelinde büyük tedbirler alınmaya başlandı. Ölümcül virüsün Türkiye'de ilk kez görülmesi üzerine tedirgin olan vatandaşlar alışveriş merkezlerinden uzak kalmayı tercih etti. Müşteri yoğunluğunun özellikle hafta sonları olduğu görülen alışveriş merkezlerinde bomboş görüntüler dikkat çekti.

Önceden yoğunluk sebebiyle yer bulunamayan yemek katında bile kimselerin olmadığı dikkat çekti. Birçok sektörü de etkisi altına alan korona virüs tehdidi sonunda alışveriş merkezlerini de vurmuş oldu. Uzmanların topluluk olan yerlerden uzak durun uyarısına uyan vatandaşlar korona virüs tehlikesi nedeniyle özellikle alışveriş merkezlerinden uzak kalmayı tercih ettiği görüldü. Bu sebeple de boş kalan alışveriş merkezleri müşteri bulamıyor.

Tüm sektörlere darbe vuran korona virüs salgını sonunda içerisinde yemek, kıyafet, eğlence ve benzeri birçok imkanı bulunan alışveriş merkezlerini de olumsuz etkilemiş oldu. Vatandaşlar ise mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmıyor.

İlginizi Çekebilir