20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Akbank Ripple ile Para Transferini Müşterilerine Sundu

Akbank Ripple ile Para Transferini Müşterilerine Sundu

Ekonomi

Geçtiğimiz sene Ripple ile işbirliği yapan Akbank Blockchain Teknolojisi kullanarak para transferi işlemini müşterilerinin hizmetine de açtı.

Firmanın Yayınladığı basın bülteninde kamuoyu ile paylaşılan bilgiye göre, Akbank Santander UK'e Ripple birimi kullanarak Blockchain teknolojisi ile İngiliz Sterlini (GBP) transferi başlattı. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Akbank Direkt Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, Blockchain teknolojisi kullanarak para transferi yapan ilk banka olmanın memnuniyetini yaşadıklarını ifade etti ve şunları söyledi: 

Sektöre öncülük eden bu uygulamanın ilk tohumlarını geçen yıl atmaya başlamıştık. Şimdi de Santander UK’e Ripple üzerinden Blockchain altyapısı ile GBP para transferlerine başladık. Bu önemli teknoloji ile müşterilerimiz uluslararası para transferlerinde artık çok daha düşük maliyetli ve hızlı para transfer edebilme imkânlarından faydalanabilecek. Yeni bankaların sisteme katılımı ile bu hizmetimizi farklı bankalarla işbirlikleri ile genişletmek için yolculuğumuz devam ediyor.

Akbank geçtiğimiz günlerde AkÖde hizmeti için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'ndan (BDDK) ödeme hizmeti vermek ve elektronik para ihracı için faaliyet izni almıştı. 

İlginizi Çekebilir