28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

A Milli Takımdan Ekonomiye Tam Destek

A Milli Takımdan Ekonomiye Tam Destek

Ekonomi

İzlanda ile oynadığı maçı 0 - 0 olarak tamamlayan A Milli takımımız, Euro 2020'ye katılmaya hak kazandı. Milli takımımızın bu başarısı 58.4 milyon lira olarak Türkiye'nin kasasına girecek.

İzlanda'yla berabere kalmasıyla 2020 yılında yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına katılma hakkı kazanan millilerimiz, şampiyonaya ilk girişlerinde 9,2 milyon Euro gelir elde edecek. 12 ülkenin katılım yapacağı şampiyonada galibiyet alınması farklı ücret, berabere kalınması farklı ücretle ödüllendirilecek.

Avrupa Şampiyonuna 34 Milyon Euro

12 ülkenin katılımı ve ev sahipliği ile gerçekleşecek olan 2020 Avrupa Şampiyonası'nda her mücadele takımımızın performansına göre para kazandıracak. Milli Takımımız şampiyonada kazanacağı her maç için 1,5 milyon Euro, berabere kalacağı her maç için ise 750 bin Euro kazanacak.

Eğer millilerimiz şampiyonada başarılı olur ve gruptan çıkmayı başarabilirlerse 2 milyon Euro daha para kazanacak. Turnuva sonunda çeyrek finale kalırlarsa ödülü 4 milyon Euro olurken, yarı finale kaldıklarında ise ödülleri 5,5 milyon Euro olacak.

Avrupa Şampiyonasına Beşinci Katılım

Şampiyonada başarılı olan iki takım finalde mücadele edecek. Şampiyon olan takım 34 milyon Euro, ikinci olan takım ise 10 milyon Euro'nun sahibi olacak. Takımımız geçtiğimiz dönemde 1996 yılında, 2000 yılında, 2008 yılında ve 2016 yılında Avrupa şampiyonalarında mücadele etmişti. 5. kez Avrupa Şampiyonasına katılacak olan A Milli takımımız 58,4 milyon lira (9,2 milyon Euro) gelir elde etmiş oldu.

İlginizi Çekebilir