21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

3 Kamu Bankasından 6 Ay Anapara ve Faiz Ödemesiz Kredi

3 Kamu Bankasından 6 Ay Anapara ve Faiz Ödemesiz Kredi

Ekonomi

KOBİ'ler başta olmak üzere ticari ve kurumsal ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için 3 kamu bankası tarafından "İşe Devam Kredi Desteği" hayata geçiriliyor. Bu kredi desteği sayesinde, işletmeler 6 ay faiz ve anapara ödemesi yapmadan, toplam 36 ay vadeli ve yıllık sadece %7,5 faiz oranı ile kredi alabiliyor.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ilk olarak kredi borçlarını erteleme kararı almıştı. Bu kararın ardından "Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda bir destek paketi daha yapıyorlar. Bu sayede işletmelere 6 ay faiz ve anapara ödemesi olmadan 36 ay vade ile yıllık %7,5 faiz oranıyla kredi imkanı sağlayacak.

3 Kamu Bankasından Ortak Açıklama

3 kamu bankasından yapılan ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan 'Ekonomik İstikrar Kalkanı' tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak yeni finansal destek adımlarımızı kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunmak isteriz. Sorumluluklarımızın bilincinde hareket ederek birlikte çalışmak, bu sürecin en kısa süre içerisinde aşılmasına imkan verecektir. Bu kapsamda 3 kamu bankası tarafından başta KOBİ'lerimiz olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için 'İşe Devam Kredi Desteği' hayata geçirilecektir."

İlginizi Çekebilir