28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

2020 Yılı Bütçe Görüşmeleri Başlıyor

2020 Yılı Bütçe Görüşmeleri Başlıyor

Ekonomi

2020 Yılı bütçe görüşmeleri için 12 günlük maraton başlıyor: Partiler vekillerinden eksiksiz katılım bekliyor TBMM'de 2020 yılı bütçe görüşmeleri bugün başlıyor. Bu kapsamda partiler vekillerinden gerek özel gerekse resmi görüşmelerini toplantı saatlerinin dışında planlamalarını istedi. 2020 yılı bütçe görüşmeleri bugün saat 12 itibariyle başlayacak olup 12 gün boyunca aralıksız bir şekilde devam edecek.

Ziyaretçi Yasağı

TBMM'de yapılacak olan genel kurula Milletvekillerinin daha rahat çalışması amacıyla ziyaretçi yasağı getirildi. Cumartesi ve pazar günlerini de kapsayacak olan görüşmeler aralıksız olarak 12 gün sürecek. Bugün yapılacak olan açılış konuşmasında bütçeyi Fuat Oktay kurula sunacak. Akabinde ise partiler adına konuşmalar yapılacak.

CHP Adına Kılıçdaroğlu Konuşacak

Bugünkü parti konuşmasını CHP adına Kemal Kılıçdaroğlu, HDP adına ise eş genel başkanlar Pervin Buldan ve Sezai Temelli yapacak. AK parti cephesinden Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan konuşurken MHP adına ise Grup Başkan vekiller Erkan Akçay ve Levent Bülbül, İYİ parti adına Başkanvekili Lütfi Türkkan ve Bursa milletvekili İsmail Tatlıoğlu partileri adına görüşlerini belirtecek.

Parti grupları adına yapılan konuşmalar sonrası Oktay eleştirileri cevaplayacak. Akabinde ise 20 Aralık cuma günü yapılacak olan son konuşmalar ile görüşme nihayete erecek.

Partilerden Vekillere Uyarı

Tüm partiler bütçe görüşmeleri boyunca Vekillerinin resmi ve özel görüşmelerini toplantılar dışında yapmalarını istedi.

İlginizi Çekebilir