19
Sal, Eki
30 Yeni Haber

2020'de Elektrik Zammının Durumu

2020'de Elektrik Zammının Durumu

Ekonomi

Vatandaş yeni yıl yaklaşırken vergilerin de artırılması konusunda kafa karışıklığı yaşamaya devam ediyor. Bu konuda ilk sıralarda yer alan elektrik konusunda beklenen açıklama geldi. Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklamaya göre 2020'nin ilk 3 ayı için herhangi bir zam durumunun söz konusu olmadığı bilgisi edinildi.

Fiyat Artışı

Elektrik fiyatlarının dolar ve enflasyona bağlı olarak çeşitli artışlar yaşaması da söz konusu olmuştu. Bundan dolayı da vatandaş yeni yıl ile birlikte fiyat artışının yaşanmasını beklediklerin dile getirirken şaşırtan bir açıklama geldi. Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu tarafından yapılan açıklama ile birlikte 2020 yılının ilk üç ayında herhangi bir zam olmasını beklemedikleri öğrenilmiş oldu. Bu sayede vatandaş ilk üç ay için fark ödemeyeceğini de anladı.

Sonrası İçin

Yapılan açıklama ile birlikte önce sevinen tüketicilerin akıllarına ise diğer doru geldi. Ocak, şubat ve mart aylarının herhangi bir zam ile karşılanmayacağından emin olan tüketici daha sonrasında ne olacağını da merak etmeye başladı. Henüz bu konuda ise herhangi bir açıklama gelmedi. Mart ayından sonra elektriğe zam gelip gelmeyeceği konusu da belirsizliğini korumaya devam ediyor. Yılbaşı ile birlikte su faturalarında da bir miktar artışın olması bekleniyor. Bu konuda herhangi bir açıklama bulunmazken tüketici diğer senelerde de aynı şekilde gerçekleşen zamların kesin olacağı konusunda fikirlerini dile getiriyor.

İlginizi Çekebilir