19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

1.000 TL'lik Sosyal Yardım Ödemelerine Dün Başlandı

1.000 TL'lik Sosyal Yardım Ödemelerine Dün Başlandı

Ekonomi

Corona virüsü sebebi ile zor günler yaşayan dar gelirli vatandaşlar için güzel haber. Daha önce de düzenli yardım ödeneği alan ve yaşanan küresel salgın nedeni ile daha da zor durumda kalan 2.3 milyon aileye, sosyal destek ödemeleri yapılıyor. Daha önce duyurulan ve tespit çalışmaları başlatılan bu haneler ile ilgili ilk ödemeler tamamlandı.

3 Faz Halinde Planlama

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi adı altında oluşturulan ve toplamda 100 milyon TL dolaylarında bir destek paketi açıklayan hükümet, 2.3 milyon aileye 1.000'er TL sosyal yardım yapılacağını da daha önce duyurmuştu. 3 farklı faz halinde yapılmaya devam edecek olan ödemeler için tespit çalışmaları devam ediyor.

Sosyal Yardıma Devam

Bugün gerçekleşen ve 2.11 milyon haneye ilişkin ödemenin, daha önce de sosyal yardım alan yoksul aileleri kapsadığını, bundan sonraki süreçte ise e-devlet üzerinden yapılacak başvurular ile rakamın artırılacağı bildirildi. Çeşitli vakıflar, sosyal dayanışma dernekleri ve e-devlet üzerinden gerçekleşecek olan başvurular neticesinde, belirlenen kişilere hane bazında ödeme yapılmaya devam edilecek.

İlginizi Çekebilir